Protest przeciwko zmianom w API Allegro

Protest przeciwko zmianom w API Allegro

Szanowni Klienci!

TL,DR: Allegro wyłącza część metod API wykorzystywanych przez PriceWizard. PriceWizard zostanie do tego dostosowany i będzie działać dalej. Wyrażamy natomiast swój sprzeciw wobec tych planów.

Allegro w dniu 29.06.2020 ogłosiło plan wygaszania części metod API służących m. in. do pobierania informacji o ofertach i sprzedaży w ujęciu globalnym. Decyzja ta jest dla nas niezrozumiała i stoi w sprzeczności z publikowanym od kilkunastu miesięcy oficjalnym harmonogramem zmian w API. Zmiany mają nastąpić z końcem września 2020 roku.

Oznacza to, iż takie narzędzia jak: TradeWatch, TradeAnalytics i wiele innych – w dużym stopniu PRZESTANĄ FUNKCJONOWAĆ.

W szczególności nie będzie możliwa analiza rynku, kategorii czy produktów – pod względem ich sprzedaży, trendów, najlepszych produktów, etc. Tysiące sprzedawców Allegro używa w/w narzędzi do codziennej pracy, badania rynku, optymalizacji swojej sprzedaży i zapewnienia najlepszej oferty. Wielu z nich nie wyobraża sobie dalszego funkcjonowania na Allegro bez dostępu do tychże narzędzi.

Dlatego też bardzo prosimy Allegro o przemyślenie swojej decyzji i zastanowienie się nad jej zmianą. Głęboko wierzymy iż wyłączenie dostępu do danych analitycznych dla sprzedawców – będzie miało negatywny wpływ na ich dalsze funkcjonowanie, co przełoży się bezpośrednio na konkurencyjność i atrakcyjność ofert publikowanych w Allegro.

Jesteśmy przekonani iż wyłączenie w/w metod API – jest decyzją nie tylko błędną, ale także obrazującą postrzeganie potrzeb twórców oprogramowania i stojących za nimi Sprzedawców przez Allegro.

Co zmienia się w PriceWizard?

PriceWizard będzie wymagał aktualizacji, ale będzie funkcjonować dalej.

Z okna edycji aukcji znikną pola “Tylko wybrane aukcje” i „Dodatkowo śledź aukcje” wraz ze stojącą za nimi funkcjonalnością. Znikną także niektóre podstawowe informacje analityczne ofert konkurencji, takie jak np. ilość wyświetleń czy ilość sprzedanych przedmiotów.

Z pozdrowieniami dla wszystkich deweloperów,

Zespół RTNET

Next Post Previous Post